Víkendové semináře

Contemporary Fusion Collab Sofija a Lucy False Confident (Noah Kahan)

25.2.2024 (14:00-16:00)

Workshop je zaměřen na contemporary – moderní tanec. Contemporary dance, známý také jako současný tanec, patří mezi moderní taneční styly. Jeho základem je propojení mysli s tělem a vyjádření emocí a myšlenek právě prostřednictvím tance.

Semináře, které již proběhly:

Contemporary Fusion – Workshop by Sofija (Oblivion – Labrinth, Sia)

20.1.2024 (15.00 – 17.00)

Workshop je zaměřen na contemporary – moderní tanec. Contemporary dance, známý také jako současný tanec, patří mezi moderní taneční styly. Jeho základem je propojení mysli s tělem a vyjádření emocí a myšlenek právě prostřednictvím tance.

Seminář – příprava na Baletní mládí 4.11.2023 (9.00 – 16.00)

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Tentokrát se budeme věnovat přípravě choreografií na mezinárodní baletní soutěž Baletní mládí a dále na závěrečné vystoupení.

Baletní seminář s D. Jendrušákem, příprava na Baletní mládí 21.10.2023

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Třetí seminář tohoto pololetí vás vezmeme do země zvířátek a loupežníků a společně se budeme věnovat přípravě vystoupení na vánoční koncert. Seminář bude také zaměřen na přípravu choreografií a variací na mezinárodní soutěž Baletní mládí v Praze.

Baletní seminář na téma
Paquita 7.10.2023

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Tentokrát se zaměříme na balet o dvou dějstvích a třech scénách s libretem Paula Fouchera, choreografií Josepha Maziliera a hudbou Édouarda Delvedeze. Premiéru měl 1. dubna 1846 v pařížské opeře.

Seminář – příprava na Baletní mládí 23.9.2023 (9.00 – 16.00)

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Tentokrát se budeme věnovat příprave variací na mezinárodní baletní soutěž Baletní mládí.

Baletní workshop pro dospělé 15. – 16.7.2023

Připravili jsme pro vás bohatý program, který vás zavede do tajů baletu a moderního tance. Během těchto dvou dní budeme postupně procvičovat celé tělo a věnovat se především ranní relaxační rozcvičce. A na závěr si společně zatančíme.

Baletní seminář na téma Spící krasavice 

25.3.2023

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Tentokrát se zaměříme na pohádkový balet o zakleté princezně, jenž vypráví o kruté Carabosse, která se chce pomstít novorozené dceři krále a královny za to, že nebyla pozvaná na její křtiny. Za trest uvrhne malou Auroru do kletby. Balet vytvořil v roce 1890 francouzský choreograf Marius Petipa na hudbu Petra Iljiče Čajkovského pro baletní soubor Mariinského divadla v Petrohradě. V průběhu 20. století se z tohoto díla stal symbol klasické taneční techniky a zároveň jedna z jejích nejvyšších met. V rámci našeho semináře se seznámíme jednak s jednotlivými postavami baletu včetně prince Desiré, podle kterého je pojmenována naše baletní škola, ale také si můžeme vyzkoušet jednotlivé variace, abychom měli možnost nahlédnout do vysoké technické kvality, protože tento balet byl vždy prubířským kamenem technických dovedností a fyzické výdrže.

Baletní seminář na téma Královna loutek
5. 11. 2022

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. V baletu Královna loutek za hudebního doprovodu Josefa Bayera, který dává příležitost k hudbě všeho druhu, si vyzkoušíme v rámci klasického tance pestrou směsici okrojovaných folkloristických tanců, fantastických zjevení, pantomim i rafinovaně stylizovaných baletních variací, které dají vyniknout kráse tanečního umění.

Baletní seminář na téma Labutí jezero
4. 6. 2022

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Poslední seminář tohoto pololetí se ponese v duchu líbezné melodie skloubené s dramatickými tóny Labutího jezera Petra Iljiče Čajkovského.

Seminář pro dospělé 28. 5. 2022

Začneme rozcvičením vrchní a spodní části těla. Věnovat se budeme důkladnému protažení a uvolnění svalů. 🙂 Následovat bude nácvik nových tanečních choreografií tance nevěst z Labutího jezera a dále i tance Libertango..

Baletní seminář Don Quijote 7. 5. 2022

Don Quijote je balet mísící příběh zakázané lásky Kitri a Basila s putováním Dona Quijota a jeho věrného sluhy Sancho Panzy. Je založený na příbězích románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha od španělského spisovatele Miguela de Cervantese. Původní ruskou verzi Dona Quijota v zahraničí poprvé zinscenovala tanečnice Anna Pavlovová.

Seminář pro dospělé

Začneme rozcvičením vrchní a spodní části těla. Věnovat se budeme důkladnému protažení a uvolnění svalů. 🙂 Následovat bude nácvik nových tanečních choreografií tance nevěst z Labutího jezera a dále i tance Libertango..

Baletní seminář na téma Bajadéra 2. 4. 2022

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Bajadéra se odehrává ve staré Indii, má orientální nádech a patří k nejslavnějším dílům Maria Petipy. Kromě náročné, divácky atraktivní choreografie má tento balet také velmi kvalitní hudební složku.

Baletní seminář na téma Labutí jezero
19. 3. 2022

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Náš první seminář se ponese v duchu líbezné melodie skloubené s dramatickými tóny Labutího jezera Petra Iljiče Čajkovského