Návštěvy divadel

V rámci výuky tance považujeme za důležité podporovat v dětech nejen pohybové nadání, ale i jejich schopnost vnímat, a především porozumět umění. Chceme vést děti ke kulturní rozmanitosti, a proto kromě klasické výuky využíváme projektor v naší škole, na kterém dětem promítáme úryvky nejvýznamnějších baletních děl.

Abychom ale v budoucích divácích probudili opravdovou touhu po vzdělání v uměleckých odvětvích, rozhodli jsme se organizovat vedlejší dobrovolné programy,
v rámci kterých společně s dětmi navštěvujeme významná soudobá taneční představení v našich nejvýznamnějších divadlech.

POJĎTE S NÁMI DO DIVADLA

Vážení rodiče a milí žáci,

stejně jako v minulém pololetí jsme pro Vás zajistili vstupenky na klasická baletní představení za zvýhodněnou cenu. Doufáme, že příležitost zhlédnout živé baletní představení pomůže dětem k ještě lepšímu a komplexnějšímu přístupu k tomuto krásnému tanečnímu umění.

Termíny představení

Stavovské divadlo 4.3.2023 14:00

Leonce & Lena

hudba: koláž

choreografie: Ch. Spuck

Pohádka založená na satirické komedii vypráví příběh melancholického, stále zasněného Leonce, prince z království Popo a krásné Leny, princezny z Pipi, kteří byli svými rodiči od narození zaslíbeni v manželství. Oba dva se proti rozhodnutí královských otců vzbouří.

Slavný německý choreograf Christian Spuck vytvořil balet Leonce a Lena v roce 2008 pro Aalto Theater v Essenu podle literární předlohy německého spisovatele Georga Büchnera z roku 1836.

přízemí:

9. řada, sedadla 13 – 16 (2 dospělé + 2 dětské)

10. řada, sedadla 12 – 17 (6 dětských)

cena vstupenky:

dítě 400 Kč, dospělý 650 Kč

Státní opera Praha 8.4.2023 14:00

Marná opatrnost 

/La Fille mal  gardée/ aneb dívka špatně střežená

hudba: Louis Joseph Ferdinand Hérold

choreografie: Frederick Ashton

La Fille mal gardée (Marná opatrnost) patří k nejstarším baletům s nepřerušenou linkou uvádění (od roku 1789), řadí se k nejoblíbenějším titulům vůbec. Čím to je? Balet je oslavou radosti ze života a především – lásky. Navíc jde o dílo plné humoru, které okouzluje svým neodolatelným scénickým ztvárněním

Dokáže hlavní hrdinka Lise obhájit své právo na lásku a i přes „marnou opatrnost“ své matky si vzít svého milého Colase? A nebo poslechne a vdá se za výhodnou partii: Alaina, který je však, zdá se, pro život zcela nepoužitelný?

přízemí 12. řada, sedadla  9 – 18          (8 dětských + 2 dospělé)

cena vstupenky:

dítě 450 Kč, dospělý 750 Kč

Státní opera 14.5.2023 14:00

La Sylphide

hudba: H. Lovenskiold

choregrafie: J. Kobborg podle A. Bournoville

Balet La Sylphide líčí příběh mladého Skota Jamese, jehož mysl je rozpolcená, je nepokojný. Ačkoli zbožňuje svou něžnou Effie, touží po jiném světě, jeho sny přesahují pozemskou existenci. Je správné snít o sylfidách právě v den své svatby? A Sylphide přichází, stává se neuchopitelným symbolem jeho tužeb, odláká ho do lesa. Jenže Sylphide nelze polapit, pokaždé, kdy se po ní James natáhne, unikne mu. A když ji konečně obejme, Sylphide umírá. Sylfidy nemohou žít lidskou lásku…

Málokteré dílo zaujímá v dějinách umění tak výjimečné postavení jako balet La Sylphide. Víla, která v mušelínovém kostýmu s křidélky a s novou svébytnou taneční technikou dokázala přinést divákům zcela jiný svět – kouzlo nadpozemských bytostí, touhu po snu. Balet La Sylphide obsahuje střet mezi nereálným a reálným světem.

přízemí:

7. řada, sedadla  4 – 7 (2 dětské + 2 dospělé)

8. řada, sedadla 1 – 8 (8 dětských)

cena vstupenky:

dítě 450 Kč, dospělý 750 Kč

Lístky na jednotlivá díla nakupujeme ve velkém časovém předstihu a hromadně. Samostatné lístky prodáváme pro děti od 10 let, pokud jsou děti mladší 10 let, je nutný doprovod dospělé osoby. Účastníky této mimoškolní aktivity doprovází na každé představení alespoň jeden pedagogický pracovník.

V případě zájmu o vstupenky nás kontaktujte na emailové adrese info@baletniskola.cz.
Po potvrzení rezervace Vám vstupenky předáme osobně ve škole. Platit lze v hotovosti nebo bankovním převodem na náš učet 241253551/0600. 

Představení, která jsme již navštívili

Státní opera Praha 8.10.2022

Romeo a Julie

Státní opera Praha 23.10. 2022

Marná opatrnost 

Národní divadlo – historická budova 21. a 22.12.2022

Louskáček

Divadlo Hybernia 3.12.2022 a 9.1.2023 

Louskáček