Letní škola tance 2023

příměstský tábor

Letní škola tance je tábor příměstského typu zaměřeného na klasický tanec – balet. Tábor je vhodný pro všechny děti ve věku od 6 do 17 let, kteří mají rádi pohyb/tanec a kteří by se rádi seznámili se základy baletu. Balet je průpravou pro všechny druhy tanců (např. společenské, moderní, lidové) a též pro některé druhy sportů (např. gymnastika, krasobruslení).

Cílem kurzu je seznámit děti se základy baletu, klasickou hudbou a estetickým cítěním pohybu.
Harmonogram je připraven tak, aby účastníci kurzu měli správně vyváženou fyzickou i psychickou zátěž během celého dne. Snažíme se o to, aby děti získaly určité základní vědomosti o baletu, posílily si svou fyzickou kondici, výdrž a celkovou zdravotní vitalitu. Zároveň dbáme na to, aby nebyly děti zbytečně přetěžovány a měly možnost určitého odpočinku a odreagování.

K teorii baletu využíváme videoprojekce. Pomocí sledování ukázek z různých baletů a odborného komentáře upozorňujeme na důležité principy v klasickém tanci. Děti se během týdenního kurzu seznamují podle jejich úrovně od základní terminologie baletu až po tvorbu jednotlivých variací.

Pro pokročilejší tanečníky je možnost přípravy a zkoušení tanečních variací na amatérské baletní soutěže, jako například Baletní mládí, které pořádá naše škola.

V neposlední řadě jde o společensko-kulturní akci, na které mohou děti navázat nová přátelství a vzájemně se obohacovat předáváním svých tanečních zkušeností.

Turnusy:

21.8. – 25.8.2023

28.8. – 1.9.2023

Pro koho:

Jak pro žáky baletní školy Desiré, tak i pro veřejnost. Chcete si s sebou přivést kamarádku či kamaráda na zkoušku? Není problém, rádi ho uvidíme. Minimální věková hranice je 6 let.

Adresa:

Vrbova 1427/19, Praha 4 – Braník, 147 00

Cena:

4000 Kč/ 5 dní (21.8. – 25.8.)
4000 Kč/ 5 dní (28.8. – 1.9.)

V ceně je zahrnuta výuka, teplý oběd a celodenní pitný režim.

Program Letní školy tance:

9.00 – 10.30 klasický trénink a posilování

10.30 – 10.50 přestávka (svačina vlastní)

10.50 – 12.30 výuka základů klasických tanců

12.30 – 13.00 oběd

13.00 – 13.45 sledování ukázek baletů s výkladem

13.45 – 16.00 příprava na soutěže a představení

15.00 – 16.00 venkovní hry

Letní školu tance vede a dozor zajišťuje BcA. Ján Nemec.

Na co nezapomenout

Co s sebou?

• Svačinu
  • Pohodlné oblečení do vnitřních prostor tanečního sálu
  • Sportovní oblečení a boty na ven podle aktuálního počasí
  • Kopie průkazu zdravotní pojišťovny
  • Prohlášení zákonného zástupce o odchodu dítěte z tábora
  • Čestné prohlášení o bezinfekčnosti, zdravotním stavu dítěte

Storno podmínky:

V případě odhlášení 2 týdny předem, hradí se storno poplatek 50 % z celkové ceny.
V případě odhlášení méně než 1 týden před příměstským táborem, hradí se storno poplatek 70 % z celkové ceny.

Vyplněnou přihlášku je třeba odevzdat nejpozději do 10.8.2022 spolu s úhradou.