BcA. Ján Nemec

Angažmá

1979–1980 Štátne divadlo Košice – sólista
1982–1997 Národní divadlo v Praze – sólista

Odborné vzdělání:

  • 1974–1979 Státní konzervatoř Košice
  • V roce 2002 ukončil bakalářské studium oboru pedagogika tance na Hudební akademii múzických umění v Praze

Role:

Princ (Labutí jezero), Princ Desiré (Spící krasavice), Vévoda Albert (Giselle), James (La Sylphide), Princ (Popelka), Princ (Špalíček), Orion, Aminta (Sylvie), Colin (Marná opatrnost), Carevič Ivan (Pták Ohnivák), Armand (Dáma s kaméliemi), Poét (Chopiniada – Les Sylphides), Princ ve Zlatovlásce (Z pohádky do pohádky), Sergej (Angara), Lucien (Paquita), Solor (Bayadére), Princ (Lilie – Kytice), Král Dancen (Macbeth), Colombo–“Psí dečka” (Někdo to rád…), sólo (Dialog tvarů), Bakchos (Faust a Markétka), Basil (Don Quijote), Francisco lékař (Labyrint), Thanatos (Catulli carmina), Starý vlk Akéla (Mauglí) a další

Soutěže:

1979 Celostátní baletní soutěž
1981 Celostátní baletní soutěž
1984 Celostátní baletní soutěž – 2. místo (1. místo neuděleno)
1985 Mezinárodní baletní soutěž v Moskvě – 2. kolo
1986 Mezinárodní baletní soutěž ve Varně – Cena za umělecký výkon

Ocenění:

1986 Cena Českého literárního fondu za roli Sergeje v baletu Angara

Ocenění:

1986 Cena Českého literárního fondu za roli Sergeje v baletu Angara