Contemporary Fusion Collab Sofija a Lucy

False Confident (Noah Kahan)

25.2.2024 (14:00-16:00)

Co se na semináři naučím?

Workshop je zaměřen na contemporary – moderní tanec. Tento intenzivní kurz je rozdělen do několika částí, zahrnujících:

  • Zahřátí a protažení: Komplexní sada cvičení pro přípravu těla na pohyb a maximalizaci flexibility.
  • Improvizační techniky: Podpora vlastní spontánnosti a procvičování technik, které rozvíjejí tvůrčí myšlení.
  • Taneční technika a choreografie: Bez ohledu na úroveň zkušeností vás provedeme choreografií v třech obtížnostech.

Contemporary dance, známý také jako současný tanec, patří mezi moderní taneční styly. Jeho základem je propojení mysli s tělem a vyjádření emocí a myšlenek právě prostřednictvím tance. Tento taneční styl je dynamický, expresivní a využívá široké spektrum prvků, jako jsou izolace jednotlivých částí těla, skoky, piruety, uvolněné pohyby na zemi (floorwork), improvizaci a další taneční techniky. Jeho charakteristickými rysy jsou nejen fyzické a umělecké vyjádření, ale také otevřenost těla spojená s intenzivní duševní aktivitou. Contemporary tímto způsobem spojuje nejen tělo a uměleckou expresi, ale také umožňuje projevovat myšlenky a pocity skrze taneční projev.

Přesto, že se jedná o skupinovou lekci, snažím se při tréninku věnovat čas každému individuálně a porozumět tak vašim potřebám. V místnosti vždy panuje podporující atmosféra, takže nemusíš mít strach; naopak, odcházíš z lekce s příjemným pocitem a novými zkušenostmi.

Pro koho je seminář určen?

Každý, kdo má rád tanec, je srdečně vítán a nezáleží na tom, jestli jste začátečníci nebo profi tanečníci. Choreografická část bude vždy uzpůsobena vašim dovednostem.

Co si mám vzít s sebou?

Na hodinu si přineste oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a které vám umožní plnou volnost pohybu. Obvykle doporučujeme lehký top nebo volné triko spolu s kalhotami. Tančíme buď v ponožkách nebo naboso, ale pokud máte raději speciální taneční obuv, můžete si ji vzít s sebou.
Pro vaše pohodlí doporučujeme nákolenky/chrániče na kolena a určitě nezapomeňte ani na láhev s vodou.

Kolik to stojí?

Cena kurzu je 380 Kč.

Contemporary Fusion Collab Sofija a Lucy (False Confident – Noah Kahan)
25.2.2024 (14:00-16:00)

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně našeho workshopu, neváhejte nás kontaktovat na info@baletniskola.cz