Breakdance

Rozšířili jsme naše zaměření o nový taneční styl! Přidej se do našeho breakdance týmu a staň se králem každého tanečního parketu!

Breaking, známý spíše jako breakdance, je taneční styl, který vznikl v newyorské čtvrti Bronx a má kořeny v afroamerické a latinskoamerické kultuře. Patří mezi jeden ze čtyř základních elementů kultury hip hopu. Nově byl navíc zařazen jako soutěžní disciplína na olympijských hrách. O medaile se na tomto sportovním svátku bude poprvé bojovat v Paříži v roce 2024.

Lektor Petr Dvořák

Tanci se věnuji přes dvanáct let a hlavním tanečním stylem pro mě vždy byl breaking. Ve své kariéře jsem se nicméně vzdělával i v dalších tanečních stylech street dance (popping, locking, hiphop freestyle apod.) a postupně také v různých formách pohybu obecně. Na breakingu mě mimo jiné baví hiphopová kultura, do které spadá, a díky které breaking není jen o tancování, ale také o skvělé komunitě a společné historii, na kterou lze navázat a inspirovat se z ní. Momentálně také působím v divadelním spolku Losers Cirque Company, ve kterém různé formy tance kombinuji s akrobacií a dalšími disciplínami nového cirkusu. Na svých lekcích kladu důraz na muzikalitu a osvojení si základních prvků (foundation), na kterých může každý stavět a vytvořit si vlastní originální styl. V neposlední řadě je dobré myslet na to, že při tanci by se měl člověk hlavně bavit a cítit svobodně, bez ohledu na taneční styl, kterému se věnuje.

Pro koho je kurz určený

Kurz je vhodný pro kluky a holky od 6 do 14 let. Přihlásit se mohou úplní začátečníci i mírně pokročilí tanečníci.

Doporučené vybavení

Sportovní oblečení (širší tepláky nebo kraťasy, které vám dovolí velký rozsah pohybu, libovolné triko) a sálová obuv se světlou podrážkou.

Náplň kurzu

V kurzu pro začátečníky se učí základní prvky stylu breaking jako jsou Toprock (taneční kroky ve stoje), Footwork (taneční kroky prováděné v různých formách s rukama na zemi) a jednoduché Freezy (výdrže v efektních pozicích), které se budou studenti učit navzájem plynule propojovat a tancovat na hudbu. V kurzu se mimo jiné budeme věnovat přípravě na náročnější a dynamické prvky zvané Power moves. Součástí kurzu je také základní gymnastická průprava.

Průběh lekce

Lekce začíná rozehřátím formou taneční rozcvičky (opakováním tanečních kroků Toprock z předchozích hodin), následuje vedené protažení/stretching, jednoduché posilování a gymnastické prvky. Hlavní část lekce je věnována výuce nových kroků a opakováním kroků z předchozích lekcí. Postupně se jednotlivé kroky a prvky budeme učit navazovat na sebe a vytvářet vlastní taneční variace.

V rámci našich kurzů se tanečníci naučí kromě taneční techniky i akrobatické prvky a krátké choreografie, které budou moci následně předvést na závěrečných vystoupeních či soutěžích.

Taneční škola Desiré pořádá pro své svěřence také množství doprovodných aktivit, jakými je například letní soustředění či oblíbené přespávačky přímo v prostorách taneční školy.

Ještě máme volná místa.

Ceník

1x týdně 60 min                   3850 Kč/pololetí

2x týdně 60 min                   5500 Kč/pololetí

2. sourozenec platí 50 % z ceny!!

Tréninky

Úterý                   16:00 – 17:00, 17:00 – 18:00

Čtvrtek                16:00 – 17:00, 17:00 – 18:00

První lekce zdarma

Přijďte se sami přesvědčit o kvalitě našich lekcí a o našem přístupu. Stačí nás kontaktovat a domluvíme si termín úvodní a nezávazné lekce zdarma.

Dárkové poukazy

Připravili jsme pro Vás dárkové poukazy na lekce breakdance, lekce baletu pro děti i dospělé i na individuální hodiny.