Baletní seminář na téma
Paquita

 

7.10.2023

Co se na semináři naučím?

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Tentokrát se zaměříme na balet o dvou dějstvích a třech scénách s libretem Paula Fouchera, choreografií Josepha Maziliera a hudbou Édouarda Delvedeze. Premiéru měl 1. dubna 1846 v pařížské opeře.

V tomto baletu, který se vrací ke Španělsko-napoleonské invazi ve městě Zaragozza, je hlavní hrdinkou mladá romská dívka jménem Paquita (tančila Carlotta Grisi). Ve velmi mladém věku byla unesena Romy od své rodiny, a tak neví o svém urozeném původu. Paquita zachrání francouzského důstojníka před smrtí a oba se do sebe zamilují. Podle obrazu v paláci španělského guvernéra a svého medailonu Paquita zjistí, že je urozeného původu a že guvernér je jejím strýcem. Nic tedy nebrání tomu, aby se provdala za francouzského důstojníka. Tato hlavní role spolu s rolí Giselle v roce 1841 vynesla Grissi prestiž jako jedna z étoil té doby.

Jaký je program semináře?

Začneme jako vždy rozcvičkou 🙂 Následovat bude nácvik nových tanečních kreací, které se nám budou hodit při závěrečném vystoupení. Odpoledne bude potom prostor pro rozbor Labutího jezera. Nezapomněli jsme ani na svačinu a oběd, protože víme, že s prázdným žaludkem to zkrátka není ono 🙂 

Podrobný program semináře naleznete níže:

09:00 – 10:00 rozcvička

10:00 – 10:15 uvolnění svalů, protahování

10:15 – 12:00 výuka nových variací

12:00 – 13:00 oběd

13:00 – 14:00 teorie

14:00 – 16:00 výuka nových variací

Pro koho je seminář určen?

Jak pro žáky baletní školy Desiré, tak i pro veřejnost. Chcete si s sebou přivést kamarádku či kamaráda na zkoušku? Není problém, rádi ho uvidíme.

Věk ani baletní úroveň nejsou důležité, program semináře se přizpůsobí skladbě přihlášených.

Co si mám vzít s sebou?

Pohodlné oblečení, pití, svačinu, případně oběd (ten je ale možné objednat v rámci semináře) a hlavně úsměv na tváři 🙂

Kolik to stojí?

Cena kurzu je 850 .

Zároveň nabízíme možnost objednání společného oběda za 150 Kč.

Přihlásit se na seminář – Paquita 7.10.2023

"*" označuje povinný údaj

Objednání oběda

Potřebujete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat na info@baletniskola.cz