Baletní seminář na tém

Spící krasavice 25.3.2023

Co se na semináři naučím?

Seminář není jen víkendovým ,,soustředěním”, kde se naučíme nové taneční variace. Je to zároveň i baletní dílna, kde se budeme věnovat rozboru nejslavnějších děl. Tentokrát se zaměříme na pohádkový balet o zakleté princezně, jenž vypráví o kruté Carabosse, která se chce pomstít novorozené dceři krále a královny za to, že nebyla pozvaná na její křtiny. Za trest uvrhne malou Auroru do kletby. Balet vytvořil v roce 1890 francouzský choreograf Marius Petipa na hudbu Petra Iljiče Čajkovského pro baletní soubor Mariinského divadla v Petrohradě. V průběhu 20. století se z tohoto díla stal symbol klasické taneční techniky a zároveň jedna z jejích nejvyšších met. V rámci našeho semináře se seznámíme jednak s jednotlivými postavami baletu včetně prince Desiré, podle kterého je pojmenována naše baletní škola, ale také si můžeme vyzkoušet jednotlivé variace, abychom měli možnost nahlédnout do vysoké technické kvality, protože tento balet byl vždy prubířským kamenem technických dovedností a fyzické výdrže.

Jaký je program semináře?

Začneme jako vždy rozcvičkou 🙂 Následovat bude nácvik nových tanečních kreací, které se nám budou hodit při závěrečném vystoupení. Odpoledne bude potom prostor pro rozbor Labutího jezera. Nezapomněli jsme ani na svačinu a oběd, protože víme, že s prázdným žaludkem to zkrátka není ono 🙂 

Podrobný program semináře naleznete níže:

09:00 – 10:00 rozcvička

10:00 – 10:15 uvolnění svalů, protahování

10:15 – 12:00 výuka nových variací

12:00 – 13:00 oběd

13:00 – 14:00 teorie

14:00 – 16:00 výuka nových variací

Pro koho je seminář určen?

Jak pro žáky baletní školy Desiré, tak i pro veřejnost. Chcete si s sebou přivést kamarádku či kamaráda na zkoušku? Není problém, rádi ho uvidíme.

Věk ani baletní úroveň nejsou důležité, program semináře se přizpůsobí skladbě přihlášených.

Co si mám vzít s sebou?

Pohodlné oblečení, pití, svačinu, případně oběd (ten je ale možné objednat v rámci semináře) a hlavně úsměv na tváři 🙂

Kolik to stojí?

Cena kurzu je 850 .

Zároveň nabízíme možnost objednání společného oběda za 150 Kč.

Přihlásit se na víkendový seminář Spící krasavice 25.3.2023

"*" označuje povinný údaj

Objednání oběda

Potřebujete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat na info@baletniskola.cz